Czym jest HUMAN DESIGN?


SYSTEM HUMAN DESIGN

Założycielem i posłańcem Systemu Human Design był Ra Uru Hu.

Ra urodził się jako Alan (Robert) Krakower w Montrealu w Kanadzie 9 kwietnia 1948 roku i tam spędził wczesne lata swojego życia. Po uzyskaniu tytułu profesora sztuki, jego ścieżka kariery zaprowadziła go do świata biznesu, gdzie pełnił rolę dyrektora ds. reklamy, wydawcy czasopism i producenta mediów.

W 1983 roku wyjechał z Kanady, by podróżować, ostatecznie trafiając na Ibizę, gdzie przez lata pracował jako nauczyciel w szkole.

W styczniu 1987 roku miał niezwykłe doświadczenie mistyczne, po którym nastąpiło spotkanie z „Głosem”, inteligencją znacznie przewyższającą wszystko, czego kiedykolwiek doświadczył. To spotkanie trwało osiem dni i nocy, podczas których otrzymał transmisję informacji – dziś znaną jako „System Human Design”

Human design to system będący syntezą tysięcy lat mądrości i różnych gałęzi poznania oraz współczesnej genetyki. Uznany obecnie za najdokładniejszą metodę profilowania osobistego. Pozwala na głęboką analizę zarówno nieświadomych, jak i świadomych aspektów naszego unikalnego, indywidualnego projektu. Konstrukcji informującej o naszym potencjale, strategii, rodzaju osobistej intuicji, uwarunkowaniach oraz cieniach. To również wgląd w sposoby pozytywnego wykorzystania tej wiedzy o sobie, poprzez samoświadomość i akceptację własnego „pojazdu” .

OSOBOWOŚĆ I DESIGN

Przy generowaniu osobistego wykresu Human Design zwanego Chartem używane są dwie kategorie:

Osobowość – Twój rzeczywisty czas urodzenia jest wykorzystany do obliczenia wykresu osobowości.  Wynik opisuje cechy przypisywane Twojej Osobowości. To cechy, które rozpoznasz, ponieważ są one tym, do czego masz świadomy dostęp i do czego możesz się odnieść. Ponieważ świadomie identyfikujesz się z tymi cechami, myślisz o swojej osobowości jako o reprezentacji tego, kim jesteś.

Design – obliczenie to opiera się na pozycji Słońca ok. 88 dni (lub 88 stopni) przed momentem urodzenia.  Te obliczenia opisują cechy przypisywane twojej świadomości ciała i pokazują naturę twojej nieświadomości. Inteligencja twojego ciała leży poniżej poziomu twojej świadomej świadomości i dlatego niekoniecznie masz do niej dostęp, chociaż stanowi równie ważną część twojej tożsamości. Ta inteligencja wyraża się poprzez pewne cechy, dostrzegane często przez innych ludzi wyraźniej niż przez Ciebie samego.

ODKRYJ SWÓJ OSOBISTY DESIGN

Osobisty projekt Siebie, który otrzymujemy w skutek unikalnej konfiguracji czasu i przestrzeni w momencie naszych urodzin, można przyrównać do pojazdu, którym przemierzamy drogi własnego życia. Dlaczego warto wykonać osobisty bodygraph i odpowiednio go zinterpretować?

Aby zrozumieć Siebie i specyfikę własnego „pojazdu”, jego dynamiki i możliwości, trzeba poznać swoją główną strategię funkcjonowania i przejawiania się w świecie. Analiza HD poprowadzi cię przez życie idealnie dopasowane do tego, kim jesteś. Szczegółowo opisując Twoje talenty, umiejętności i potencjał. Pomoże ci zrozumieć, w jaki sposób jesteś stworzony do angażowania się w świat i pokaże ci, w których miejscach podatny/a jesteś na wpływy i uwarunkowania otoczenia. Pokaże, w jaki sposób działa Twój wewnętrzny system naprowadzania, klarując  drogi podejmowania właściwych decyzji. Human Design nakreśli mapę twojego unikalnego projektu genetycznego, ze szczegółowymi informacjami na temat zarówno świadomych, jak i nieświadomych aspektów Ciebie.